Armia Rosyjska, rosyjskie siły zbrojne, wojsko rosji

dobroni.pl

Armia Rosyjska
 
 
Subskrybuj:śledź temat

Armia Rosyjska, rosyjskie siły zbrojne, wojsko rosji
Armia Rosyjska
Cały obszar państwa rosyjskiego podzielony jest pod względem wojskowym na okręgi wojskowe stanowiące rosyjskie siły zbrojne. Z pomiędzy nich Warszawski obejmuje całe królestwo oprócz guberni Suwalskiej, dwa powiaty Wołyńskiej guberni (Kowelski i Włodzimierski) i gubernie Grodzieńską bez dwóch powiatów (Grodzieńskiego i Słonimskiego). Sąsiedni Wileński okręg obejmuje gubernie: Wileńską, Suwalską, Kowieńską, Mińską, Witebską, Mohylewską, Kurlandzką, dwa powiaty (Grodzieński i Słonimski) Grodzieńskiej oraz powiat Ryski gub. Liflandzkiej. Na południo-wschód od Warszawskiego okręgu znajduje się okręg Kijowski, obejmujący Ruś i Ukrainę. Te trzy okręgi wojskowe są najważniejsze w państwie, gdyż posiadają największą ilość wojska. Najważniejszym i najliczniejszym jest okręg Warszawski.

Pod względem rodzaju broni wojsko rosji dzieli się na: piechotę, artylerię, kawaleryę i wojsko inżynieryjne. Oprócz tego istnieją pomocnicze oddziały nie mające znaczenia bojowego, lecz konieczne dla armii zarówno w czasie pokoju jak i wojny, np. oddziały przy szpitalach, intendenturze itd.

Piechota.
Głównym i najliczniejszym rodzajem broni jest piechota uzbrojona w karabin z bagnetem.

Kawaleria.
Kawaleria uzbrojona jest w pałasze, rewolwery i krótkie karabiny.

Artyleria.
Artyleria dzieli się na pieszą, konną, moździerzową i forteczną.

Wojska inżynieryjne.
Dla wykonania rozmaitych specjalnych robót, niezbędnych we wszystkich przedsięwzięciach wojskowych, jak to: fortyfikacje polowe, budowanie lub niszczenie kolei żelaznych, mostów, linii telegraficznych itp., są przeznaczone wojska inżynieryjne. • Cmentarz ten odnalazłem dzięki mapie WIGu i stronie spis poległych w pierwszej wojnie... ;) Ale do rzeczy, z cmentarza w Olszewie ruszamy w kierunku Szumek , gdy tam dojedziemy to radzę zaparkować przy ostatnich zabudowaniach w północnej części wsi. Resztę drogi pokonamy pieszo jeśli oczywiście szanujemy zawieszenie samochodu..

  czytaj więcej »


 • mentarz zlokalizowany ok 1 km od Tejstym po lewej stronie drogi krajowej nr 57 jadąc od Szczytna w kierunku Bisztynka. Cmentarz ogrodzony drewnianym płotem. Do cmentarza prowadziła niegdyś alejka obsadzona grabami co widać w szczątkowym zarysie dziś. Pierwotnie cmentarz zajmował więkrzy teren obsadzony grabami. 

  czytaj więcej »


 • poczywa tu oficer rosyjski i dziewięciu żołnierzy. Żołnierze polegli 30 sierpnia 1914 czyli w końcowej fazie bitwy pod Tannenbergiem 1914. W tym rejonie 29 sierpnia dostał się w ręce Niemców XIII Korpus gen. Klejowa i to prawdopodobnie żołnierze tej właśnie formacji tu spoczywają. Poniżej fotografie kwatery wojskowej i całego cmentarza ewangelickiego. 

  czytaj więcej »


 • Między środą a piątkiem (9-11.04) zdewastowano miejsce pamięci Powstańców Styczniowych 1863 w Twierdzy Modlin. Krzyż postawiony w 150-rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego wraz z tablicą upamiętniającą męczeńską śmierć powstańców zostały połamane i zrzucone razem ze śmieciami z obwałowania Twierdzy. 

  czytaj więcej »


 • Członkowie GRH „STRZELCY” im. 31 pSK uczestniczyli w wernisażu wystawy „100. rocznica Operacji Łódzkiej 1914-2014”, jaką przygotowało Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Wernisaż odbył się 5 kwietnia. Od 7 kwietnia do 31 maja pierwszowojenna ekspozycja będzie dostępna dla szerokiej publiczności. 

  czytaj więcej »


Armia Rosyjska - czytaj więcej

Armia Rosyjska - galeria zdjęć

Armia Rosyjska - zobacz inne zdjęcia »


Armia Rosyjska - grupy tematyczne:

subskrybuj:

Jesli chcesz podyskutować o carskiej armii, jej umundurowaniu, wyposażeniu i uzbrojeniu - to miejsce…»

68 rekonstruktorów | 1 wątek

subskrybuj:

Porady i wskazówki, jak i od czego zacząć, przygodę z rekonstrukcją historyczną. Gdzie i u kogo szuk…»

69 rekonstruktorów | 1 wątek

subskrybuj:

Grupa zrzeszająca fanów kina o temacie II wojny światowej - na wszystkich frontach. Nieważne czy j…»

57 rekonstruktorów | 1 wątek

Armia Rosyjska - zobacz inne grupy »

ReklamaArmia Rosyjska - miejsca

Armia Rosyjska - zobacz inne miejsca »

Reklama

ReklamaArmia Rosyjska - kalendarium


Armia Rosyjska - zobacz inne rekonstrukcje »polityka prywatności