PzKpfw 1a, First to Fight - dobroni.pl

dobroni.pl

» » » a a a
Kampania wrześniowa 1939 Wehrmacht

PzKpfw 1a, First to Fight

dodany: 2013-12-09, godz. 20:21
PzKpfw 1a, First to Fight

Właśnie ukazał sie drugi model z serii First to Fight. Kolejnym modelem jest niemiecki lekki czołg PzKpfw 1a.
Jedynka ma już nieco więcej części niż wcześniejszy TKS. Jednakże również jest w konwencji łatwego montażu. Np cały układ jezdny jest jako jedna część.

Dobrym pomysłem jest zastosowanie różnych kolorów plastiku dla poszczególnych armii. I tak, plastik pojazdów WP jest w kolorze khaki, a pojazdów niemieckich w kolorze ciemnoszarym.

W dołączonej broszurce znajdziemy rys historyczny Pz 1a, z barwnymi planszami dotyczącymi malowania. Nierozstrzygniętą kwestią pozostaje zastosowanie przez Wehrmacht, kamuflażu na czołgach.
Co prawda, autor używa terminologii modelarskiej odnośnie koloru farby na niemieckie czołgi i tak mamy Panzergrau zamiast Schwartzgrau, ale to w końcu wydawnictwo skierowane do modelarzy:)

Sam model jest wykonany bardzo estetycznie, w zestawie jest tradycyjnie tubka z klejem i wykałaczka. Dodatkowo jest dołączony zestaw kalkomanii. Szkoda tylko, że w tym zestawie zabrakło któregoś godła dywizji pancernej WH. Może np 4 Pz Div...? Skoro w broszurce, etaty plutonów pancernych oparto na OdeB właśnie tej dywizji.

Równolegle z modelami powstają karty rozkazów.

W kolejnym numerze zaprezentowany zostanie ciągnik artyleryjski C2P.

 

 

nbsp;

 

Średnia: 5/5 | Ocen: 8

 

 
 


Zdjęcia do artykułu (6) - wyświetl wszystkie:


Reklama


 

Modele czołgów - zobacz podobne


Komentarze do artykułu (3):Czy ktoś wie gdzie przykleić część nr. 1??? [2013-12-12]


No właśnie tej koncepcji z włazem kierowcy nie do końca rozumiem...Gdyby w kadłubie było puste miejsce na niego, to ok.Choć ja bym wolał, żeby właz dowódcy miał możliwość zrobienia go otwartym, żeby w przyszłości dodać figurkę czołgisty.Ale modelik, jak na pionek do gry, to fajny. Skleiłem go w 20 minut... :))) [2013-12-12]


Część nr 1 jest na gałązce, która być może będzie także w zestawie z Pz 1b, i może Pz 1b bedzie mial oddzielnie wklejany właz kierowcy. [2013-12-12]

Aby móc komentować musisz być zalogowany!

zaloguje się

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

 

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie


Powiązane tagi


pantera modele rc sherman pzkpfw leopard czołgi tygrys tks is-2


polityka prywatności