» MODELE » » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Właśnie ukazał sie drugi model z serii First to Fight. Kolejnym modelem jest niemiecki lekki czołg PzKpfw 1a.
Jedynka ma już nieco więcej części niż wcześniejszy TKS. Jednakże również jest w konwencji łatwego montażu. Np cały układ jezdny jest jako jedna część.

Dobrym pomysłem jest zastosowanie różnych kolorów plastiku dla poszczególnych armii. I tak, plastik pojazdów WP jest w kolorze khaki, a pojazdów niemieckich w kolorze ciemnoszarym.

W dołączonej broszurce znajdziemy rys historyczny Pz 1a, z barwnymi planszami dotyczącymi malowania. Nierozstrzygniętą kwestią pozostaje zastosowanie przez Wehrmacht, kamuflażu na czołgach.
Co prawda, autor używa terminologii modelarskiej odnośnie koloru farby na niemieckie czołgi i tak mamy Panzergrau zamiast Schwartzgrau, ale to w końcu wydawnictwo skierowane do modelarzy:)

Sam model jest wykonany bardzo estetycznie, w zestawie jest tradycyjnie tubka z klejem i wykałaczka. Dodatkowo jest dołączony zestaw kalkomanii. Szkoda tylko, że w tym zestawie zabrakło któregoś godła dywizji pancernej WH. Może np 4 Pz Div...? Skoro w broszurce, etaty plutonów pancernych oparto na OdeB właśnie tej dywizji.

Równolegle z modelami powstają karty rozkazów.

W kolejnym numerze zaprezentowany zostanie ciągnik artyleryjski C2P.

 

 

Zdjęcia do artykułu (6) - wyświetl wszystkie:

Reklama


Modele czołgów - zobacz podobneKomentarze do artykułu (3):Czy ktoś wie gdzie przykleić część nr. 1??? [2013-12-12]


No właśnie tej koncepcji z włazem kierowcy nie do końca rozumiem...Gdyby w kadłubie było puste miejsce na niego, to ok.Choć ja bym wolał, żeby właz dowódcy miał możliwość zrobienia go otwartym, żeby w przyszłości dodać figurkę czołgisty.Ale modelik, jak na pionek do gry, to fajny. Skleiłem go w 20 minut... :))) [2013-12-12]


Część nr 1 jest na gałązce, która być może będzie także w zestawie z Pz 1b, i może Pz 1b bedzie mial oddzielnie wklejany właz kierowcy. [2013-12-12]

Aby móc komentować musisz być zalogowany!

zaloguje się

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszeniepolityka prywatności