» KALENDARIUM » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Inscenizacja bitwy o Olszynkę Grochowską .

Widowisko odbedzie sie 8 marca 2014 roku w historycznym miejscu, ok 100-150 m od pomnika upamiętniającego bitwę. W okolicy jest rozpoczęta jakaś budowa i to wymusza lokalizację.
Miasto przeznaczyło skromne fundusze na inscenizację, a to oznacza zaistnienie batalii, której w ubiegłym roku nie było. Z powodu owych skromnych funduszy, liczba uczestników będzie ograniczona, a zatem będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Jest przewidywany żołd w wysokości ok. 100.

Szefów grup, które chcą wziąć udział w batalii, proszę o podanie liczby ludzi oraz liczby broni strzelającej, na mail: aziolkowski@wat.edu.pl również z zaznaczeniem, po której stronie chcecie 'walczyć', polskiej, czy rosyjskiej?

Zbiórka uczestników 8 marca, w szkole przy ul. Boremlowskiej 6/12. Ci, którzy przyjeżdząją spoza W-wy mogą kwaterować się juz w piatek od godz. 19.

Gotowość godz. 10.00. Proszę uwzględnić fakt, że wcześniej należy dokonać formalności zgłoszeniowych, uzyskać przydział służbowy i skręcić ładunki.

Ci, którzy decydują się na przyjazd w piątek - proszę przywieść ze sobą śpiwory i karimaty. Organizator nie zabezpiecza posiłków.

Oficer dyżurny w miejscu zakwaterowania od 19.00: Maciej Mechliński (artyleria - Arsenał).

 

Informacje:

  • Data: 2014-03-08
  • Organizator:
  • Sponsor:

 

Lokalizacja:

Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:

wybieram się tam!


 

Reklama


Zapowiedzi rekonstrukcji - zobacz podobneKomentarze do artykułu (8):gratulacje, dobrze, że się odbędzie..może bym się zjawił ale to impreza przede wszystkim środowiska warszawskiego [2014-01-18]


W tym roku jeszcze nie, ale ... :) [2014-01-19]


Kamraci zamanifestujcie Swoją obecnością, w mundurach Waszych grup z bronią i pod swoimi znakami, konno i pojazdami - ja wiem, ze "bycie" widzem to dla Was sytuacja ciężka do zniesienia - ale to wyjątkowa Bitwa i Swoja obecnością uświetnicie rekonstrukcje walk. [2014-01-21]


Ponoć mimo niewielkich funduszy ma być na polu sporo kawalerii i pirotechnika. Słyszałem o 40-50 koniach sporo jak na ten teren. [2014-02-21]


Gdzie można zapoznać się z programem uroczystości ? [2014-02-22]


http://forum.dobroni.pl/f,bitwa-pod-olszynka-grochowska-obchody-i-insceniz,82110,0.html#82444 [2014-02-24]


Dzięki Andrzeju za info o uroczystościach. Pozdrawiam - nasze hasło "granica". [2014-02-27]


Koledzy - zapraszamy Was po kamracku, od serca na rekonstrukcję Bitwy o Olszynkę Grochowską ! Jeśli macie czas i chęć, przyjdźcie w swoich uniformach, jeśli jesteście w stanie przyjść oddziałem zapraszamy do udziału w manifestacji przed bitwą, która odbędzie się przed "Dworkiem Chłopickiego" na ulicy Kwatery Głównej na Grochowie w Warszawie. Zapraszamy Was do odprawy wojsk gdzie obok siebie staną żołnierze z różnych epok - to jest dobre miejsce i świetny czas na zamanifestowanie naszej postawy. To, że tegoroczna rekonstrukcja jest możliwa do przeprowadzenia graniczy z cudem - w zeszłym roku nie było to możliwe. Wykorzystajmy to... .Jest możliwość zakoszarowania z 7 na 8 marca, potrzebny tylko śpiwór i mata. oto telefony do organizatorów - Wojciech Olszański reżyser 605 273 133 Adam Sujecki szef kawalerii 601 324 595 [2014-02-27]

Aby móc komentować musisz być zalogowany!

zaloguje się

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie


Grupy


polityka prywatności