Modele czołgów, czołgi, modele rc

dobroni.pl

Modele czołgów
 
 
Subskrybuj:śledź temat

Modele czołgów, czołgi, modele rc

Modele czołgów, czyli gąsienicowych wozów bojowych (czołgi) przez kolejne lata przeszły radykalną reformę. Szczególne cechy - ciężki pancerz i duża mobilność, sprawiają, że doskonale radzą sobie z przetrwaniem na polu boju, przemieszczaniem się w szybkim tempie w trudnym terenie.

Najbardziej znane modele czołgów to:
czołgi lekkie - np. PzKpfw I, 7TP
czołgi średnie - np. T-34, M4 Sherman
czołgi ciężkie - np. IS-2, PzKpfw VI Tiger
czołgi uzbrojeniem lekkim - np. PzKpfw III
czołgi uzbrojeniem średnim - np. T-34/85
czołgi uzbrojeniem ciężkim - np. IS-2
Modele rc
Wyróżniamy także czołgi liniowe (bojowe, podstawowe) (np. T-72, Leopard 2, M1 Abrams)
Czołgi pierwszej generacji - A41 Centurion, FV214 Conqueror, M103, M47/48, T-54, T-55, T-10.
Czołgi drugiej generacji - AMX-30, Chieftain, Leopard 1, M-60, Pz61, Strv 103, T-62
Czołgi III generacji - AMX-56 Leclerc, C-1 Ariete, Challenger 2, Leopard 2, M1 Abrams, Merkava Mk3
T-80, T-90, Type 90, Type 98.

Modele czołgów, czołgi, modele rc • To juz 7 numer serii modelarskiej First to Fight. W tym numerze znajdziemy polski samochód pancerny Wz 34. Tradycyjnie, zielony plastik, wykałaczka, fiolka kleju. W broszurze schemat malowania Valejo Colours, troche historii, schemat organizacyjny plutonu samochodów pancernych (może byc przydatny w kompletowaniu jednostek do gry).

  czytaj więcej »


 • Właśnie ukazał sie czwarty model z serii First to Fight. Kolejnym modelem jest niemiecki lekki czołg dowodzenia PzBef 1B SdKfz 265. Modelik jest ciekawie pomyślany. Interesującym rozwiązaniem jest montaż nadbudówki zamiast wieżyczki. Szczegółowo odwzorowano drobne części, m in sygnał dźwiękowy.

  czytaj więcej »


 • To już trzeci model z serii First to Fight. Własnie ukazał sie model ciagnika artyleryjskiego C2P. Modelik bardzo staranie jest spasowany. Można go zrobić w wersji odkrytej lub zakrytej plandeką. Części tradycyjnie, niewiele, bo raptem 14. Tradycyjnie także wykałaczka i fiolka z klejem.

  czytaj więcej »


 • Właśnie ukazał sie drugi model z serii First to Fight. Kolejnym modelem jest niemiecki lekki czołg PzKpfw 1a. Jedynka ma juz nieco więcej części niz wcześniejszy TKS. Jednakże również jest w konwencji łatwego montażu. Np cały układ jezdny jest jako jedna część. Dobrym pomysłem jest zastosowanie różnych kolorów plastiku dla poszczególnych armii.

  czytaj więcej »


 • Już jest! Zgodnie z zapowiedzią, dziś (15 listopada 2013), trafił do sprzedaży pierwszy numer serii wydawniczej 'Wrzesień 1939' a w nim model TKS z działkiem 20 mm. Model tankietki jest w skali 1:72. Tankietka jest w zasadzie pionkiem do gry, dlatego też składa się dosłownie z 12 części.

  czytaj więcej »


Modele czołgów - czytaj więcej

Modele czołgów - grupy tematyczne:

subskrybuj:

Miejsce spotkań modelarzy w skali 1/6 - wszystko o klejeniu, malowaniu, waloryzowaniu modeli w tej s…»

14 rekonstruktorów | 1 wątek

Reklamapolityka prywatności