Mundury wojskowe, mundury, mundur polski, mundury polskie

dobroni.pl

Mundury wojskowe
 
 
Subskrybuj:śledź temat

Mundury wojskowe, mundury, mundur polski, mundury polskie

Mundury wojskowe to ubiór żołnierza, wyróżniający daną formację wojskową. W Polsce pojęcie mundury pojawiło się dopiero w XVIII wieku. Szczególnie popularne są mundur polski ,mundur polowy, oraz mundur US Army.

Jeśli chodzi o Wojsko Polskie i jego mundury, to obecnie mamy do dyspozycji kilka rodzajów umundurowania, które dzielimy na: mundur polski, mundur wieczorowy, mundur zasadniczy: mundur galowy, mundur wyjściowy, mundur służbowy, mundur polowy, mundur roboczy, mundur specjalny.

Mundury wojskowe, mundury, mundury polskie
 • Chciałbym podziękować Maciejowi oraz Markowi Świtale za gościnę oraz logistyczne przygotowanie przedsięwzięcia na trasie Łabiszyn-Zielonka oraz Jakubowi Wróblowi za filmową dokumentacje marszruty. Sobotnia eskapada była próbą przed głównym, rocznicowym marszem, który odbędzie się w październiku

  czytaj więcej »


 • W dniu 4 lutego 2014 zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Sobowidzu dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Ewy Wojtas wraz z gronem pedagogicznym. Okazją do wizyty była rocznica urodzin Naczelnika Tadeusza Kościuszki gdyż niniejsza szkoła nosi imię naszego, wielkiego rodaka.

  czytaj więcej »


 • Piechota polska tego okresu nie wyróżniała się pod tym względem od odpowiedników zachodnioeuropejskich. Na jednym z obrazków muszkieter wykorzystał opłotki aby prowadzić zza nich ogień do przeciwnika.

  czytaj więcej »


 • Wśród nich jest jedna tablica (nr 17), której nie ma w rozporządzeniu, nie ma też o niej mowy w rozkazie. Widok załączam poniżej. Czy mamy tutaj do czynienia z próbą wprowadzenia nowego wzoru broni białej dla PP (półszabli dla policjantów pieszych oraz pałasza dla funkcjonariuszy wyższych?) oraz (co jeszcze ciekawsze) również hełmu policyjnego wzorowanego na hełmie angielskich bobbies?

  czytaj więcej »


 • Dywizja czy raczej Grupa Ponińskiego została sformowana we wrześniu 1794 z formacji milicji wspieranej przez pospolite ruszenie, a od sierpnia osłaniającej linię środkowej Wisły i dolnego Wieprza. We wrześniu wzmocniona przez kilka pododdziałów regularnych min. przez batalion Regimentu im. Królewicza, którego sylwetkę piechura przedstawiamy poniżej.

  czytaj więcej »


Mundury wojskowe - czytaj więcej

Mundury wojskowe - grupy tematyczne:

subskrybuj:

Jesli chcesz podyskutować o carskiej armii, jej umundurowaniu, wyposażeniu i uzbrojeniu - to miejsce…»

68 rekonstruktorów | 1 wątek

subskrybuj:

Grupa, w której będzie mozna znaleźć informacje na temat armii pruskiej z lat 1914-1915. Większość i…»

41 rekonstruktorów | 1 wątek

subskrybuj:

Grupa poświęcona Polakom w formacjach wojskowych sformowanych na terenie Imperium Rosyjskiego i walc…»

19 rekonstruktorów | 1 wątek

subskrybuj:

Nie może zabraknąć na forum grupy miłośników armii francuskiej, jej militarnych tradycji, mundurów, …»

7 rekonstruktorów | 1 wątek

Reklamapolityka prywatności